„DO BRONI, PO WOLNOŚĆ, NA BÓJ!”

            W sobotę, 19 listopada dzieci i młodzież z gminy Bierzwnik uczciły Święto Niepodległości wyśpiewując na scenie Gminnego Ośrodka Kultury piękne patriotyczne piosenki. W trzech kategoriach wiekowych zaprezentowało się w sumie 23 solistów, a także dwa zespoły wokalne i jeden duet.

DSC_1957.JPG

W trwającym obecnie Roku Sienkiewiczowskim uczestnicy Szkoły Malowania postanowili uświetnić tego noblistę swoimi obrazami opartymi na motywach „W pustyni i w puszczy”. I tak : Asia Krzyczkowska, Julia Urbanowicz wraz z bratem Adamem oraz Oliwia Szrankowska namalowały cztery impresje związane z przygodami Stasia i Nel na afrykańskiej ziemi, a Dominika Kwaśna postarała się o wierną podobiznę autora tej urzekającej wszystkie dzieci książki.

Zespół Szkół w Starych Bogaczowicach rozpisał IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Fotograficzny „Na szlaku cysterskim”. Ponieważ Bierzwnik leży na tym szlaku i pielęgnuje bogatą tradycję tego zakonu, nie wypadało nie wziąć udziału w tym przedsięwzięciu.

WP_20161116_10_41_33_Pro.jpg  WP_20161116_10_42_17_Pro.jpg

Zapraszamy na wystawę pt. "Pamiętamy o bohaterach"
W gablocie Lamusa można obejrzeć  pamiątki po Panu Wacławie Malcu ze Starzyc i Panu Józefie  Świrbutowiczu z Bierzwnika.
Obaj przeszli cały szlak bojowy od wschodu aż po Berlin.

Wystawa towarzyszyć będzie festiwalowi pieśni patriotycznej, który odbędzie się 19.11.2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury.

GMINNY OŚRODEK KULTURY W BIERZWNIKU

ul. Dworcowa 11

73-240 Bierzwnik

zachodniopomorskie

e-mail: gckbierzwnik@wp.pl

telefon: (95) 768 01 24

www.gokbierzwnik.pl