BIERZWNIK. W rozegranym w miniony poniedziałek finale wojewódzkim Szkolnego Związku Sportowego gimnazjum Bierzwnik przegrało tylko w meczu o pierwsze miejsce z ekipą ze Świdwina.

Reprezentacja szkoły w składzie Kacper Dromnicki i Hubert Wajda po raz pierwszy w historii naszej gminy sięgnęli za srebrny krążek w Mistrzostwach Województwa SZS w tenisie stołowym. Choć wynik jest rewelacyjny to mało kto sobie zdaje sprawę jak trudną drogę chłopcy musieli przebyć aby stanąć na podium.

Trudności pojawiły się już na samym początku podczas losowania, które nie było łatwe. Tenisiści trawili do grupy wraz z jednym z faworytów turnieju – ekipy z Gryfic. W fazie grupowej Kacper i Hubert stoczyli mecze przeciwko szkołom ze Szczecinka, Dębna i Gryfic. Zgodnie z przewidywaniami mecz z gryficką drużyną był nie tylko najtrudniejszy, ale również decydujący o awansie do grupy finałowej. W pierwszej partii Hubert po świetnej grze pokonuje Mikołaja Olejnika 3:1 (czołowego gracza w całym województwie). W drugim singlu Kacper minimalnie przegrywa z drugim zawodnikiem 2:3 (w piątym secie 9:11). Stan meczu 1:1. Każdy miał świadomość, że o wyniku ostatecznym zadecyduje gra deblowa. Nasi zawodnicy przez całą partię gonili wynik. Rywale wychodzili na prowadzenie z każdym setem. W piątym ostatnim secie wydarzyło się coś niesamowitego. Nasi tenisiści przegrywali w piątym secie 8:10. Rywal miał dwie piłki meczowe, jednak po długich wymianach to Kacper I Hubert zdobyli z rzędu 4 punkty co dało im zwycięstwo w tym pojedynku 3:2 w piątym secie 12:10. W kolejnym pojedynku Hubert dorzucił ostatni punkt, który zapewnił zwycięstwo w całym meczu dając wynik 3:1 dla Bierzwnika. Następne mecze były również zacięte, ale nasi zawodnicy już z większym spokojem zwyciężali kolejne spotkania.

Przegrana nadeszła dopiero w meczu o pierwsze miejsce, gdzie prawdopodobnie brakło sił, dlatego że nasi zawodnicy grali praktycznie bez przerwy (turniej trwał od godzi. 10 do 17). Drugi finalista miał łatwiejsze losowanie i miał więcej czasu na regenerację. Warto dodać, że podopieczni Janusza Krynickiego zajmując drugie miejsce awansowali na mistrzostwa Polski, gdzie sam udział jest już wielkim osiągnięciem.

Najlepszym zespołom województwa okazałe puchary wręczył Marcin Kuduk - Urzędujący Wiceprzewodniczący Zarządu WSZS w Szczecinie.