Koszalin. W zakończonym Finale Wojewódzkim XLII Ogólnopolskiego Turnieju BRD w grupie starszej tytuł mistrzowski i awans na Mistrzostwa Polski zdobyła drużyna z ZSz-P im Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku. Mistrzowie wystąpili w składzie: Hubert Wajda, Malwina Bury, Jędrzej Włodarczyk – opiekun Janusz Krynicki.

2 

W dwudniowych zawodach uczestniczyli mistrzowie powiatów w dwóch grupach wiekowych: grupa I kl. IV – V, grupa II kl. VI – VIII i kl. III gimnazjum. Trzyosobowa ekipa z Bierzwnika nie miała sobie równych uzyskując po raz drugi z rzędu awans na Mistrzostwa Polski. W klasyfikacji indywidualnej złoty medal wywalczył Hubert, brązowy zdobyła Malwina a Jędrzej uplasował się na 6 miejscu. Tegoroczny finał krajowy odbędzie się Mikluszewicach. Trzymamy kciuki i życzymy połamania kół/

Startujący w grupie młodszej zespół ze Szkoły Podstawowej w Zieleniewie uplasował się na bardzo dobrym 5 miejscu. Podopieczni Włodzimierza Wajdy wystąpili w składzie: Szymon Jarmarkiewicz, Julia Włodarczyk, Hanna Guzarewicz i Alan Szlawski.

 

 

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W BIERZWNIKU

ul. Dworcowa 11

73-240 Bierzwnik

zachodniopomorskie

e-mail: gckbierzwnik@wp.pl

telefon: (95) 768 01 24

www.gokbierzwnik.pl