Sołectwo Strumienno ma się czym chwalić!
W ubiegły weekend odbyła się już XXXII edycja Barzkowickich Targów Rolnych Agro Pomerania. Dla zainteresowanych w piątek została zorganizowana konferencja „Perspektywy rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich w województwie zachodniopomorskim”, a po niej debata „Koła Gospodyń Wiejskich - przykład budowy społeczeństwa obywatelskiego. Szanse rozwoju”.
Gminny Ośrodek Kultury z Bierzwnika przygotował stoisko z fragmentami ekspozycji etnograficznej Lamus, promujące dziedzictwo kulturowe gminy Bierzwnik. Zainteresowanie odwiedzających wystawionymi rekwizytami było bardzo duże, z czego wystawcy są bardzo zadowoleni.
Targi trwały 3 dni, ale to na niedzielę wszystkie sołectwa czekały z wielką niecierpliwością, a to z powodu rozstrzygnięcia konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że reprezentanci naszej gminy – sołectwo Strumienno otrzymało WYRÓŻNIENIE w kategorii „Tradycyjny wieniec dożynkowy” podczas tegorocznej edycji targów. Jest to wielki sukces, ponieważ konkurencja była duża, a wszystkie wieńce były wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.
Trzeba dodać, że całej otoczce wprowadzania wieńca dożynkowego przez sołectwo Strumienno pod ocenę komisji towarzyszył niezawodny zespół śpiewaczy „Bierzwniczanki”, który zaprezentował się w pięknych, barwnych strojach przy dźwiękach tradycyjnych, ludowych przyśpiewek.
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych latach.

DSC 0175 DSC 0197