Gimnastyka, wspólne spacery, śpiewy oraz warsztaty kulinarne to tylko niektóre z propozycji zajęć dla seniorów, które przedstawił na wczorajszym spotkaniu z nimi Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bierzwniku pan Ireneusz Kręgowski wraz z działaczką społeczną panią Grażyną Pytlarz. To właśnie te dwie osoby postanowiły wyciągnąć starsze osoby z domów i wyszły z inicjatywą organizacji cyklicznych, tematycznych spotkań, podczas których seniorzy będą mogli zapomnieć o rzeczywistości oraz sprawdzić swoje umiejętności w różnego rodzaju zajęciach. Spotkanie upłynęło w bardzo ciepłej i miłej atmosferze przy kawce i herbatce. Wszyscy uczestnicy wyrazili swoje zdania na temat ww. inicjatywy, nie kryjąc swojego zadowolenia zainteresowaniem się sprawą seniorów.

W dniu wczorajszym pojawiło się 16 osób chętnych, ale mamy nadzieję, że na drugim spotkaniu, które odbędzie się już 2 października o godz. 17:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Bierzwniku spotkamy się w jeszcze większym gronie.
Serdecznie zapraszamy.

DSC 0316 18 19 20