Inauguracja Roku Kulturalnego 2019/2020.

Inauguracja Roku Kulturalnego to wyjątkowe wydarzenie, które rozpoczyna kolejny rok w kulturze. W ubiegłą sobotę, w godzinach wieczornych w Gminnym Ośrodku Kultury w Bierzwniku odbyła się uroczysta  Inauguraja Roku Kulturalnego 2019/2020. Swiętowanie rozpoczął dyrektor GOK w Bierzwniku Ireneusz Kręgowski, który przywitał wszystkich przybyłych gości.

Po uroczystym otwarciu Inauguracji głos zabrał sekretarz Gminy Bierzwnik Leszek Waloch, który podziękował dyrektorowi oraz pracownikom za całoroczną współpracę na rzecz kultury i zapewnił, że z wielką przyjemnością włodarze gminy Bierzwnik będą wspierali organizację wydarzeń kulturalnych.

Następnie na słuchaczy czekała prezentacja multimedialna, która pokazała pracę świetlic wiejskich z terenu gminy Bierzwnik w poprzednim roku kulturalnym. Pokaz slajdów wywołał na twarzach widzów wiele uśmiechów, ale również łez wzruszeń.

Inauguracja Roku Kulturalnego była również doskonałą okazją do złożenia przez dyrektora pracownikom podziękowań za włożony wkład i oddanie w budowaniu wizerunku placówki. Podziękowania z rąk dyrektora otrzymali pracownicy oraz byli pracownicy GOK, instruktorzy oraz byli instrukotrzy, Koła Gospodyń Wiejskich, które z całego serca wspierają działania kulturalne oraz pomagają przy ich organizacji.

Wisienką na torcie w sobotni wieczór była niespodzianka przygotowana przez organizatorów. W tym roku zdecydowaliśmy się na pokaz iluzji, który przeprowadził uczestnik popularnego programu rozrywkowego Josnyn Andrzej Nowak. Iluzjonista specjalizuje się w dwóch formach pokazywania iluzji - stand-up oraz close-up. Publiczność była zachwycona, co pokazały wspólne pokazy iluzji na scenie. Następnie Josyn przechadzając się między stolikami, pozwolił uczestnikom na to, aby mogli zaznać iluzji w swoich dłoniach.

Uroczystość odbyła się w iście magicznym klimacie, zaczynając od dekoracji, a kończąc na magicznym poczęstunku. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włożyli starania i okazali pomoc przy organizacji tak wyjątkowego wydarzenia.

Do zobaczenia za rok.

ff