Grudzień jest okresem, który sprzyja organizacji bardzo wielu wydarzeń związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Dlatego właśnie z tej okazji odbył się „Grudniowy Wieczór Kolęd”, podczas którego wyczuć mogliśmy świąteczny klimat.

Spotkanie rozpoczęło się późnym popołudniem 18 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Bierzwniku. Wydarzenie zainaugurował Ireneusz Kręgowski – Dyrektor GOK w Bierzwniku, który wszystkich serdecznie powitał, jak i również złożył najserdeczniejsze życzenia świąteczne dla wszystkich obecnych oraz ich bliskich. Następnie dyrektor zaprosił widzów do obejrzenia spektaklu pt. „Dziadek do orzechów” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Gest”, działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bierzwniku.

Podczas przedstawienia mieliśmy okazję zobaczyć na scenie 9 młodych aktorów, którzy przez wiele tygodni bardzo ciężko przygotowywali się do tego, aby sprawić mieszkańcom przyjemność i zorganizować dla nich takie wydarzenie. Gra aktorska, którą zaprezentowali przeszła najśmielsze oczekiwania. Występ nagrodzony został gromkimi brawami oraz gratulacjami dla instruktorów grupy – p. Beaty Radziszewicz oraz p. Sylwii Szurzyńskiej. To właśnie na ręce p. Beaty, Ireneusz Kręgowski złożył wielkie podziękowania za zaangażowanie i wkład pracy, jaki został włożony w przygotowanie inscenizacji, przekazując drobny upominek.

Kolejnym punktem spotkania było wspólne kolędowanie z Zespołem Śpiewaczym „Bierzwniczanki”. Zespół przygotował kilka pastorałek, które zaprezentował przed słuchaczami. Następnie przy wspólnym stole i przy blasku świec odbyło się głośne kolędowanie wszystkich zebranych.

Co prawda Grudniowy Wieczór Kolęd przeszedł już do historii, ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w organizację tego, jakże pięknego wydarzenia kulturalnego. Podziękowania ślemy za przygotowanie pysznych ciast do rodziców oraz Pań z Zespołu Śpiewaczego.

Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych świąt. Niech będą spędzone w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół.