Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury w Bierzwniku odbyło się spotkanie noworoczne seniorów z Bierzwnika.

„Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu” – Benjamin Franklin. To zdecydowanie odpowiednie słowa, które śmiało można używać pod adresem seniorów
z Bierzwnika. To właśnie oni pokazują wszystkim - swoim dzieciom, wnukom oraz sąsiadom, że wiek nie jest żadną przeszkodą do tego, aby w pełni korzystać
z życia. Jak już pisaliśmy jakiś czas temu, pod koniec ubiegłego roku utworzyła się nieformalna grupa seniorów z Bierzwnika, którzy spotykają się regularnie
w Gminnym Ośrodku Kultury w Bierzwniku. Pomysłów, a przede wszystkim chęci im nie brakuje, co uważamy, że jest godne naśladowania.

Na ostatnim zebraniu w grudniu zainicjowane zostało zorganizowanie spotkania noworocznego nowo utworzonej grupy seniorów z Kołem Gospodyń Wiejskich
w Bierzwniku, które jednocześnie tworzy Zespół Śpiewaczy „Bierzwniczanki”. Nie było nad czym się zastanawiać, ponieważ obie formacje z wielką ekscytacją
i przyjemnością postanowiły, że takie wydarzenie powinno się odbyć, ponieważ jest to doskonała okazja do integracji społeczności seniorów z Bierzwnika. I tak też 9 stycznia 2020 r. punktualnie o godzinie 17:00 rozpoczęło się SPOTKANIE NOWOROCZNE, które zainaugurowały panie – Grażyna Pytlarz – przewodnicząca nieformalnej grupy seniorów oraz Irena Drożdż – przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Bierzwniku. W sali widowiskowej GOK mogliśmy gościć panią Anetę Kołuda – Wójta Gminy Bierzwnik, panią Beatę Radziszewicz – Przewodniczącą Rady Gminy Bierzwnik, pana Ireneusza Kręgowskiego – Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Bierzwniku oraz księdza prałata Zygmunta Kraszewskiego. Każdy z zaproszonych gości, dziękując złożył wszystkim obecnym najlepsze życzenia noworoczne. Następnie ksiądz prałat wraz zebranymi odmówił modlitwę oraz pobłogosławił wszystkich na rok 2020.

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki chęci i determinacji naszych wspaniałych seniorów, którzy zadbali o to, żeby jak najlepiej ugościć swoje koleżanki
i kolegów. Każdy z uczestników imprezy przygotował „coś na ząb”. Nie zabrakło śpiewów i tańców, zabawy nie było końca.

Serdecznie zapraszamy seniorów nie tylko z Bierzwnika, ale z całej gminy Bierzwnik na kolejne spotkania. Zapewniamy, że nudy nie będzie.
O terminach spotkań będziemy informowali Państwa na bieżąco.

Składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia noworoczne i mamy nadzieję, że takich spotkań, jak to wczorajsze będzie coraz więcej.
Samych wspaniałości na rok 2020.