W ubiegły piątek w Gminnym Ośrodku Kultury w Bierzwniku odbyły się warsztaty muzyczne „BUM BUM RURKI”, które poprowadził pan Rafał Bielawski z Poznania. Z wykształcenia muzyk, nauczyciel gry na gitarze, inicjator wydarzeń muzycznych dla dzieci i młodzieży oraz prezes Fundacji „Muzyka i pasja”.

Warsztaty odbyły się dzięki wygranemu projektowi „Społecznik na lata 2020-2021”, pn. „BUM BUM RURKI – KOLOROWA EKSPLOZJA RYTMU I DŹWIĘKU”, którego inicjatorem był dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bierzwniku Ireneusz Kręgowski.

Uczestnicy warsztatów zostali zaznajomieni z kolorowymi, muzycznymi tubami, które dokładnie nastrojone i pokolorowane odpowiadają określonym dźwiękom. Było to wydarzenie, jakiego w Bierzwniku jeszcze nigdy nie było. Podczas warsztatów słuchacze mieli możliwość zagrania na rurkach znane przeboje dziecięce, ale nie tylko. Podczas zajęć wszystkim towarzyszył dobry humor oraz świetna zabawa. Były śpiewy i tańce, w które włączyli się wszyscy uczestnicy.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Serdecznie zapraszamy na cykliczne zajęcia, które odbywać się będą we wtorki o godzinie 17:00 dla dzieci w wieku 5-8 lat oraz w czwartki o godzinie 17:00 dla dzieci w wieku 9-13 lat, których instruktorem jest Ireneusz Kręgowski.