„Jestem sobie mały miś, gruby miś, znam się z dziećmi nie od dziś”

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest co roku 25 listopada. Spotkanie dla dzieci z okazji tego święta Gminna Biblioteka Publiczna w Bierzwniku zorganizowała w sobotnie popołudnie, 3 grudnia.

DSC_0302.JPG  DSC_0251.JPG

Dzieci przyszły na imprezkę ze swoimi ulubionymi pluszakami, aby wspólnie pobawić się i posłuchać pięknych opowieści o różnych misiach. Zabawę rozpoczęliśmy od opowiedzenia historii powstania pluszowego misia, następnie czytaliśmy bajki o Paddingtonie, Misiu Uszatku i inne. Rozmawialiśmy także o „prawdziwych” misiach, takich jak Miś Panda, Miś Koala, Niedźwiedź Polarny i szukaliśmy o nich informacji w encyklopediach.

Nie mogło się obejść bez zabaw ruchowych, które wprawiły uczestników zajęć w doskonały nastrój. Był slalom z misiami między regałami bibliotecznymi, marsz na palcach z misiem uniesionym nad głową, podrzucanie maskotki jak najwyżej i wiele innych zabaw. Dużo radości sprawiło dzieciom poszukiwanie ulubionego przysmaku Kubusia Puchatka, który następnie sami wyjadali na wyścigi z talerzyków.

Święto pluszowego misia zakończyliśmy plastycznie; młodsze dzieci lepiły misie z plasteliny, a starsze wykonywały zakładkę „Miś Panda”. Imprezie towarzyszyła wystawka książek o misiowych bohaterach, wśród których znalazły się zarówno te znane bajki, jak i te już trochę zapomniane.

Więcej zdjęć w galerii zdjęć: TUTAJ