DSC_0457.JPG

Filip Springer – znany reporter, fotograf i publicysta, był gościem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bierzwniku. Spotkanie autorskie z tym utalentowanym pisarzem odbyło się 29 listopada o godz. 1700. Czytelnicy naszej biblioteki z niecierpliwością wyczekiwali tego wydarzenia.

Pan Filip Springer okazał się bardzo miłą i otwartą osobą. Chętnie i wyczerpująco odpowiadał na pytania zadawane przez osoby uczestniczące w spotkaniu.

Niezwykle ciekawa i tajemnicza jest historia małego miasteczka niedaleko Jeleniej Góry, którą autor opisał w książce p.t. „Miedzianka. Historia znikania”, dlatego też stała się ona głównym tematem naszych rozmów z autorem. Czytelnicy mieli okazję osobiście zapytać reportera, skąd wziął się pomysł napisania tej książki, jak zbierał do niej materiały itp. Autor przez ponad dwa lata szukał odpowiedzi na pytanie, dlaczego dawny Kupferberg zniknął        z powierzchni ziemi. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów o historii tego miasteczka    i jego mieszkańcach. Fascynujące było to, że równolegle z reportażem miała powstać bajka    o Miedziance. O tym i o wielu innych ciekawostkach na temat swojej twórczości opowiadał bierzwnickim czytelnikom Filip Springer.

Dyskusja przebiegała w miłej, ciepłej atmosferze. Wszyscy byli pod wrażeniem błyskotliwych wypowiedzi autora, a także jego poczucia humoru.

Po spotkaniu była możliwość zakupienia książek autora z autografem. Najchętniej czytelnicy wybierali „Miedziankę”, „Księgę zachwytów” oraz „Miasto Archipelag”.

Spotkanie zostało zorganizowane ze środków finansowych Instytutu Książki w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Czytaj więcej o spotkaniu: http://blog.filipspringer.com/

Więcej zdjęć w galerii zdjęć: TUTAJ