Wyrok dla zimy wydany!

Dzieci i młodzież z pławieńskiej świetlicy pożegnały zimę nad jeziorem Kosino. Symbolem ceremonii był gest utopienia Marzanny.

Młodzież z Kabaretu Bez Nazwy, 19 marca brała udział w ostatecznym pożegnaniu zimy nad pobliskim jeziorem. Pierwszym etapem przygotowań nad sądem ostatecznym było stworzenie przysłowiowej marzanny. W ruch poszły stare, nieużywane ubrania, słoma i trochę dratwy. Dzieci wykazały się dużym zaangażowanie oraz wyjątkową kreatywnością.

Korowodowi w stronę plaży towarzyszył głośny i radosny śpiew. Sama uroczystość nad wodą miała charakter przedstawienia o humorystycznym zabarwieniu. Swoje argumenty przedstawił prokurator broniący zimy oraz oskarżyciel będący jej przeciwnikiem. Wyrok sądu był bezwzględny dla zimowej pory i jej niechcianych przymrozków. Cała grupa z uśmiechem na twarzy, powróciła na plac zabaw, na którym czekało już przygotowane ognisko. Każdy z uczestników miał okazję otworzyć sezon grillowy smażąc sobie kiełbaskę przy wiosennym słońcu.

Urszula Wajda.

KALENDARZ IMPREZ
KALENDARZ IMPREZ NA 2016 ROK
Po Wt śr Cz Pi So Ni

BIBLIOTEKA PUBLICZNA

L A M U S
PLIKI DO POBRANIA
PLIKI DO POBRANIA
GMINA BIERZWNIK

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Nie możesz się zalogować?