RECYTATORSKI DEBIUT PRZEDSZKOLAKÓW

Światowy Dzień Poezji uczciły przedszkolaki w konkursie recytatorskim, zorganizowanym przez bierzwnicką bibliotekę 22.03.2016r.

Swoje zdolności recytatorskie prezentowało około czterdzieścioro dzieci. Reprezentowały m.in. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bierzwniku, Szkołę Podstawową w Łasku i Zieleniewie oraz z świetlicę w Pławnie.

Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci w wieku 3-4 lata oraz 5-6 lat. Repertuar uczestników obejmował jeden wiersz z publikowanej literatury dziecięcej. Największym powodzeniem cieszyły się utwory klasyków polskiej poezji dla dzieci - Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Ewy Szelburg-Zarembiny. Uroku całej uroczystości dodawała fantazyjnie udekorowana scena przygotowana przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Bierzwniku. Zaaranżowany kącik dziecięcy oraz maskotki dodały najmłodszym aktorom odwagi i sprawiły, że czuły się jak w domu.

Każdy z uczestników, za włożone serce i pracę w przygotowanie wiersza, nagrodzony został słodkim upominkiem. Zwycięzcy otrzymali dyplom laureata oraz nagrody książkowe.  Publiczność bawiła się doskonale i gromkimi brawami oklaskiwała maluchów.  Dyrektor GBP w Bierzwniku nie ukrywał zadowolenia z frekwencji – „To jest duży argument do tego,  aby za rok spotkać się ponownie” – mówił.

Wyniki I Konkursu Recytatorskiego Przedszkolaków:

Kategoria wiekowa 3-4 lata:

I miejsce: Natasza Suchecka (ZSP Bierzwnik, instruktor Sylwia Szurzyńska; recytowała wierszyk Jana Brzechwy p.t. „Żuk”)

II miejsce: Mata Migdalska (ZSP Bierzwnik, instruktor Sylwia Szurzyńska; recytowała „Kaczkę dziwaczkę” Jana Brzechwy)

III miejsce: Fabian Lendzion (ZSP Bierzwnik, instruktor Marta Lendzion; recytował wiersz Natalii Usenko „Mała zima”).

Kategoria wiekowa 5-6 lat:

I miejsce: Zuzanna Krawiec (ZSP Bierzwnik, instruktor Renata Wieczorek; recytowała wiersz p. t. „Skarżypyta” Jana Brzechwy)

II miejsce: Kinga Maciąg (SP Zieleniewo, instruktor Halina Żurawska; recytowała „Entliczek-Pentliczek” Jana Brzechwy)

II miejsce: Kornelia Matyjasik (ZSP Bierzwnik, instruktor Kamila Suchecka; recytowała wiersz Danuty Wawiłow „Dziwny kot”)

III miejsce: Szymon Jasnowski (SP Zieleniewo, instruktor Halina Żurawska; recytował wiersz p.t. „Wiosna idzie” Ewy Szelburg-Zarembiny)

III miejsce: Zuzanna Wińczyk (SP Łasko, instruktor Kamila Juszczak; recytowała wiersz p.t. „Różowy humor” Wiery Badalskiej).

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII ZDJĘĆ: TUTAJ

KALENDARZ IMPREZ
KALENDARZ IMPREZ NA 2016 ROK
Po Wt śr Cz Pi So Ni
BIBLIOTEKA PUBLICZNA

L A M U S
PLIKI DO POBRANIA
PLIKI DO POBRANIA
GMINA BIERZWNIK

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Nie możesz się zalogować?