TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Tegoroczny „Tydzień Bibliotek” obchodzony był pod hasłem „Wybieram bibliotekę”. Już po raz dwunasty mieliśmy okazję promować czytelnictwo, biblioteki i zawód bibliotekarza.

Gminna Biblioteka Publiczna w Bierzwniku zorganizowała na ten czas wystawkę najpopularniejszych książek dla dzieci, która nie tylko przyciągała uwagę najmłodszych, ale także wpłynęła korzystnie na liczbę wypożyczeń. Ponadto przez cały tydzień można było zakupić wybraną książkę za złotówkę.

Zorganizowano również wieczór kołysanek, który cieszył się zainteresowaniem szczególnie wśród dziewczynek i był czymś „nowym” i niecodziennym w bibliotece. Tego wieczoru bibliotekarka przeprowadziła najpierw  pogadankę z dziećmi na temat kołysanek, ich funkcji w literaturze i bardzo ważnej roli, jaką pełnią w dzieciństwie każdego człowieka. Po krótkim wstępie dzieci wysłuchały wielu pięknych wierszy kołysankowych, a także kołysanek śpiewanych, odtwarzanych z płyty. Podczas spotkania dzieci miały przy sobie swoje ulubione przytulanki, które kołysały się razem z nimi w rytm delikatnych dźwięków muzyki. Na zakończenie dziewczynki narysowały na kartkach swój najpiękniejszy sen i opowiedziały o nim. Dzieciom bardzo podobał się zorganizowany wieczór kołysanek i po zakończonych zajęciach pytały, kiedy będzie następny. Bardzo nas cieszy, kiedy czytelnicy wychodzą z naszej biblioteki zadowoleni i odrobinę szczęśliwsi.

Punktem kulminacyjnym bierzwnickiego „Tygodnia Bibliotek” było spotkanie autorskie z Katarzyną Enerlich, które odbyło się 12 maja 2015r.

 

KALENDARZ IMPREZ
obrazek
KALENDARZ IMPREZ NA 2016 ROK
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
BIBLIOTEKA PUBLICZNA
BIBLIOTEKA PUBLICZNA

L A M U S
L A M U S
PLIKI DO POBRANIA
obrazek
PLIKI DO POBRANIA
POLECAMY
GMINA BIERZWNIK
GMINA BIERZWNIK


BIP
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło