SPOTKANIE AUTORSKIE Z KATARZYNĄ ENERLICH – 12.05.2015 r.

W słoneczne, majowe popołudnie gościliśmy w naszej bibliotece współczesną, polską pisarkę – Katarzynę Enerlich. Dyrektor GBP w Bierzwniku – pani Barbara Ignaczak, przywitała ją cytując fragment bloga autorki, w którym ciepło pisała o planowanym spotkaniu w naszej miejscowości.

Następnie pani Katarzyna opowiedziała krótko o swojej przygodzie zawodowej i krętych, życiowych drogach. Zadebiutowała już w wieku 12 lat artykułem w czasopiśmie dla młodzieży „Płomyk”, na temat rodzinnego Mrągowa. Potem publikowała już w prasie ogólnopolskiej, po czym nawiązała współpracę m. in. z Polskim Radiem Olsztyn, Telewizją Polską i Gazetą Współczesną. Zdobyte dzięki temu doświadczenie dziennikarskie, a także wykształcenie humanistyczne, pomogły  rozwinąć talent pisarski autorki. Swój wybór życiowy bardzo trafnie określiła jednym zdaniem : „Czasem warto zamknąć drzwi, żeby mogły otworzyć się wrota”.

Pisarka niezwykle ciekawie opowiadała o wyborze tematyki do swoich książek. W jej powieściach zawsze jest jakiś autentyczny wątek (np. historia pewnego kamienia), który stał się dla niej inspiracją do pisania. Właśnie te opowieści o poszukiwaniu ciekawych, wartych utrwalenia historii, skupiały najbardziej uwagę uczestników spotkania. Autorka z dużym entuzjazmem opowiadała także o swoich rodzinnych Mazurach, które w jej książkach również są opisywane. Okazało się, że pani Kasia jest wielbicielką ziół i zdrowej żywności ; przytaczała różne proste przepisy i zapowiedziała, że wszystkie znajdą się niedługo w jej nowej książce. Atmosfera spotkania była bardzo miła, wręcz rodzinna; czytelnicy chętnie i swobodnie dyskutowali z pisarką, wyrażając przy tym duże zainteresowanie jej powieściami. Wszystkie książki autorka przywiozła ze sobą i dzięki temu każdy chętny mógł zakupić sobie jakiś egzemplarz z autografem pani Katarzyny Enerlich.

Na zakończenie spotkania autorka otrzymała z rąk pani dyrektor  bukiet kwiatów i serdecznie podziękowała za to, że mogła gościć w naszej bibliotece. Czytelnicy natomiast wyrazili nadzieję, że pani Kasia jeszcze nie raz przyjedzie do Bierzwnika, by ponownie opowiedzieć  o zasłyszanych niezwykłych historiach…

KALENDARZ IMPREZ
obrazek
KALENDARZ IMPREZ NA 2016 ROK
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
BIBLIOTEKA PUBLICZNA
BIBLIOTEKA PUBLICZNA

L A M U S
L A M U S
PLIKI DO POBRANIA
obrazek
PLIKI DO POBRANIA
POLECAMY
GMINA BIERZWNIK
GMINA BIERZWNIK


BIP
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło